Porady

Nowe rozwiązania Paroc dla fasad otynkowanych

Paroc udoskonalił asortyment materiałów izolacyjnych dla fasad otynkowych, aby spełniały rosnące wymagania w zakresie efektywności energetycznej budynków.

linio_10.jpg

„W celu zrozumienia zapotrzebowań rynku na trwałą, bezpieczną i energooszczędną elewację, ciągle udoskonalamy swoje wyroby i rozwiązania”- mówi Szef Wsparcia Sprzedaży Izolacji Budowlanych, mgr Adam Buszko. W tym roku uzupełniliśmy grupę produktów dla fasad otynkowanych, tj. wyprodukowaliśmy płyty Paroc Linio 10 i Paroc Linio 15 oraz lamelle Paroc Linio 80. To płyty niepalne, utrzymujące obciążenie, ze szczególnie skuteczną izolacją cieplną, przeznaczone do ocieplania ściań budynków modernizowanych, jak i nowych, gdy elewacja ściany jest pokryta tynkiem cienkowarstwym.
„Nowe płyty posiadają doskonałe właściwości termoizolacyjne, są odporne na zasady. Są paroprzepuszczalne, dlatego w warstwie izolacji cieplnej nie gromadzi się wilgoć. Wymiary płyt są stabilne, nawet gdy oddziaływują na nie wilgoć i temperatura. Ściany ocieplone za pomocą płyt Paroc Linio 10, Paroc Linio 15 i Paroc 80, są odporne na powstawanie szczelin wskutek deformacji izolacji cieplnej, elewacja utrzymuje doskonałą formę, można na niej zastosować ciemne kolory. Ponadto płyty są niepalne i spełniają klasę palności A-1 (według Euro Class), dlatego budynki ocieplone płytami Paroc są bezpieczniejsze również w przypadku wystąpienia pożaru” – mówi dr Audronė Endriukaitytė.
Płyty Paroc Linio 10 i Paroc Linio 15 są naklejane na ocieplaną powierzchnię i przymocowane za pomocą kołków, natomiast Paroc Linio 80 mogą być klejone lub klejone i mocowane w sposób mechaniczny. Tynkowe systemy elewacji są certyfikowane i wszystkie systemy, gdzie jedną z części składowych jest termoizolacja, posiadają certyfikaty oraz instrukcje montażu, które mogą Państwu przedstawić dostawcy systemów elewacji tynkowych.
Często przy renowacji ścian starych budynków,  pojawia się problem ich nierówności, które chcemy skorygować. W takich przypadkach zalecamy płyty Paroc Linio 10, gdzie za pomocą warstwy kleju możemy wyrównać istniejące nierówności ścian.
Płyty mogą mieć różną grubość: Paroc Linio 10 mogą mieć od 50 do 250 mm grubości, natomiast Paroc Linio 15 – od 20 do 200 mm. Paroc Linio 10 o grubości 250 mm mogą być wykorzystywane do budowy ścian budynków o efektywności energetycznej klasy A. Paroc Linio 15 zaleca się stosować do elewacji, gdzie potrzebna jest większa odporność mechaniczna. Ponadto, płyty o niedużej grubości mogą być wykorzystywane do ocieplania krawędzi okien i drzwi w budynkach modernizowanych.
Paroc Linio 80 to płyty lamellowe, popularne wśród inwestorów budujących domy jednorodzinne. Nadają się zarówno do budowy budynków niskopiętrowych, jak również wieżowców. Paroc Linio 10 i Paroc Linio 15 są niepalne, posiadają doskonałe właściwości termoizolacyjne, są odporne na zasady i przepuszczają parę wodną. W warstwie izolacji cieplnej nie gromadzi się wilgoć, wymiary niniejszych płyt są stabilne, nawet gdy oddziaływuje na nie wilgoć i temperatura. Podczas budowy budynków energooszczędnych do ocieplania ścian zalecamy płyty lamellowe Paroc Linio 80, gdzie grubość może sięgać do 340 mm, co całkowicie wystarcza do izolacji termicznej ścian klasy A, A+ i A++.
<napis pod zdjęciem>
„Ciągle udoskonalając materiały izolacyjne i rozwiązania izolacyjne, dążymy do zaspokojenia potrzeb inwestorów i firm oraz osób świadczących usługi budowlane“ – mówi Szef Wsparcia Sprzedaży Izolacji Budowlanych. Mgr Adam Buszko.

System elewacji tynkowej z PAROC® Linio 80
Konstrukcja ściany nośnej (płyty, bloczki, beton itp.)
Zaprawa klejowa
Płyta izolacyjna PAROC® Linio 80
Warstwa zbrojona
Tynk cienkowarstwowy

System elewacji tynkowej z PAROC® Linio 10/LINIO 15
Konstrukcja ściany nośnej (płyty, bloczki, beton itp. i rama drewniana/stalowa lub płyty)
Zaprawa klejowa
Płyty izolacyjne PAROC® Linio 10, Paroc® Linio 15
Łączniki mechaniczne
Warstwa zbrojona
Tynk cienkowarstwowy

Porady

Trwa ładowanie...

Inspiracje

Trwa ładowanie...