Porady

Jak zachować prywatność w gęstej zabudowie

Choć Twój ogród jest niewielki i przylega ściśle do posesji sąsiadów, nie musisz czuć się w nim niekomfortowo. Dzięki nowatorskim przesłonom stworzysz sobie enklawę prywatności we własnym stylu.

008.jpg

Rozwiązanieklasyczne: panele ogrodzeniowe z przesłonami

Jeśli chcesz podkreślić naturalny charakter swojej posesji,ogrodzenie z paneli Bekafor Classic możesz wypełnić drewnianymi przesłonami Bekafor Collfort z sosnynordyckiej lub przesłonami Nevada z wysokiej jakości PVC w kolorze imitującymjasne lub ciemne drewno. Przesłony sprzedawane są w zestawach, umożliwiających wypełnienie jednego panelu, dziękiczemu masz pewność, że kupisz akurat tyle materiałów, ile potrzebujesz. Zestawyuzupełnione są o akcesoria montażowe.

Rozwiązanieinnowacyjne: panele Zenturo z pikselami

Jeśli masz ogrodzeniez paneli Zenturo, możesz zapewnić sobie i domownikom prywatność wypełniającoczka pikselami. Piksele toprostokąty i kwadraty z tworzywa sztucznego w kolorze antracytowym. Możesz znich zaprojektować niepowtarzalne wzory na ogrodzeniu, które jednocześniezmniejszą jego przezierność.

Opakowanie pikseli kosztuje niecałe 33 zł (w opakowaniu jest20, 30 lub 40 sztuk w zależności od rozmiaru pikseli). Jeśli zaprojektujeszwcześniej wzór, z łatwością obliczysz, ile opakowań pikseli będzieszpotrzebować.

Rozwiązanie kreatywne: murkigabionowe Zenturo

Doskonałym narzędziem kreowania przestrzeni jest także murek gabionowy z paneli Zenturo lubZenturo Super, za którym schronisz się przed wzrokiem sąsiada lub hałasemdobiegającym z ulicy. Wypełnione różnorodnym materiałem (drewno, otoczaki,szkło, łodygi bambusa, łupiny orzechów kokosowych itp.) nie tylko dają poczucieprywatności, ale także pozwalają stworzyć niepowtarzalną atmosferę.

Z murku gabionowego możesz postawić całe ogrodzenie lub tylkojego część (na przykład naprzeciwko okien postawić murek, a boki działkiwygrodzić panelami Zenturo). 6 m murku gabionowego z paneli Zenturo o wysokości170 cm to koszt nieco ponad 2000 zł (wraz ze słupami do zabetonowania, bezwypełnienia).

Rozwiązanienowoczesne: panele Zenturo z taśmami Perfo i Flexo

Jeśli szukasz sposobu na prywatność w nowoczesnym lubindustrialnym stylu, ogrodzenie z paneli Zenturo możesz wypełnić taśmą ze stalinierdzewnej Perfo lub taśmą Flexo z tworzywa sztucznego. Obie taśmy możesz wykorzystać na całościogrodzenia lub tylko na jego części, tworząc pionowe lub/i poziome pasy cojedno lub więcej oczek. Taśma ze stali nierdzewnej jest droższa. Wypełnieniejednego przęsła o wysokości 170 cm taśmą o szerokości 44 cm kosztuje niecałe290 zł, ale też pozwala osiągnąć bardzo elegancki efekt. Jeśli wolisz wersjęekonomiczną, wybierz taśmę Flexo w kolorze antracytowym. 50 m taśmy oszerokości 44 mm kosztuje niecałe 92,00 zł, wypełnisz nią 2 panele o wysokości170 cm.

Więcej o ogrodzeniach Betafence na www.ogradzamy.pl

Porady

Trwa ładowanie...

Inspiracje

Trwa ładowanie...